Nové berlínské letiště hledá 20000 dobrovolníků

29.01.2020 - EvropaLetiště Berlin Brandenburg připravuje sérii testů k ověření funkčnosti všech systémů a postupů. K tomuto účelu hledá 20 000 dobrovolníků, kteří by ve třech termínech otestovali připravenost letiště na zahájení ostrého provozu. Komplexní test a evakuační cvičení s dobrovolníky, kteří budou představovat cestující, má proběhnout 29. dubna 2020. Další testy s dobrovolníky jsou pak naplánovány na 23. června a 15. října 2020.

(zdroj: berlinairport/Facebook)

Z pohledu dobrovolníka má typický test začínat v 9:30, kdy po registraci dojde k vysvětlení připraveného scénáře. Dobrovolníci budou například simulovat cestující na odletu, takže se dostaví k check-inu, dále projdou bezpečnostní kontrolou a budou pokračovat do gatu. Místo do letadla nastoupí do autobusu, který je přiveze k jinému gatu a budou zase přilétajícími cestujícími. V plánu jsou také transfery mezi dvěma lety a vedle evakuace samotného terminálu, také vlakového nádraží. Počítá se také s nočními testy a neobvyklými situacemi pro ověření všech postupů.

Speciální webová stránka provozovatele letiště určená pro nábor dobrovolníků (zdroj: ber-testen.de)

Dobrovolníci musí mít nejméně 18 let a musí rozumět německy. Účastníci testů by měli být rovněž připraveni na překonávání větších vzdáleností a v případě evakuací na rychlé opuštění testovaných objektů. Na speciálně vytvořené webové stránce uvádí provozovatel letiště, že zbývá již jen několik málo volných míst.

#BERtesten

?? ber-testen.de Hier ist ein kleiner Rückblick des gestrigen Starts der Anmeldungen zum Probebetrieb. Meldet euch jetzt zu den noch verfügbaren Terminen an. Je nach Zielgruppe können Termine allerdings bereits ausgebucht sein.

Gepostet von Berlin Airport - SXF & TXL am Dienstag, 28. Januar 2020

Krátké video v němčině k připravovaným testům letiště (zdroj: berlinairport/Facebook)

Poslední termín otevření letiště byl vloni v listopadu stanoven na 31. říjen 2020. Původně mělo být letiště Berlín-Brandenburg otevřeno v červnu 2012, ale kvůli nedostatkům v protipožární ochraně a dalším chybám bylo otevření odloženo nejdříve na březen 2013, později na říjen 2013. Poté došlo k dalšímu odkladu a jako nový termín byl určen rok 2017. Kvůli nutným přestavbám a dalším problémům bylo zahájení provozu posunuto na rok 2018. Nakonec se však objevují další problémy, například s automatickými požárními hasiči, takže došlo k dalšímu odkladu.

Štítky