Letiště Berlín-Brandenburg otevře Terminál T2

16.03.2022 - EvropaNa berlínském letišti Brandenburg bude ještě tento měsíc otevřen druhý terminál pro cestující. Jedná se o Terminál T2, který byl dokončen již před dvěma lety. Terminál bude otevřen 24. března, kdy bude z něj odbaven první let nízkonákladové aerolinie Ryanair. Irský dopravce má být nejdůležitějším uživatelem tohoto terminálu. Berlínské letiště dále informovalo, že od začátku dubnu budou na T2 odbavovány také přílety některých cestujících.

Budova Terminálu T2 (foto: Anikka Bauer/Flughafen Berlin Brandenburg)

Terminál T2 se nachází v sousedství Terminálu T1, přičemž je dvěma mosty propojen se severním koridorem T1. Terminál byl dokončen koncem září 2020 a dosud nebyl využíván vzhledem k nižším počtům cestujících během pandemie Covid-19. S poklesem nakažených nyní počty pasažérů rostou, a tak se letiště v souvislosti s navyšováním kapacit ze strany leteckých společností rozhodlo Terminál T2 otevřít.

Při dopravě na letiště je přístup na Terminál T2 stejný jako na T1. Při cestě vlakem lze využít stanice "BER Airport - Terminal 1-2" nacházející se pod T1. Cestující přijíždějící autem mohou svůj vůz zaparkovat ve vícepodlažních parkovištích, které slouží pro oba terminály. Odbavovací hala T2 je vybavena množstvím samoobslužných kiosků pro odbavení zavazadel. Kapacita terminálu je šest milionů cestujících ročně.

Přístup pro pěší k Terminálu T2 (foto: Anikka Bauer/Flughafen Berlin Brandenburg)

Berlínské letiště Brandenburg po nesčetných odkladech zahájilo provoz v říjnu 2020 v době pandemie Covid-19, kdy počty cestujících byly výrazně nižší. Letiště zaznamenalo v únoru první známky oživení, když odbavilo 953 tisíc cestujících, což je téměř šestkrát více než ve stejném období v roce 2021. Stále je to méně než v únoru 2020, kdy berlínská letiště Tegel a Schönefeld odbavila 1,6 milionu cestujících.

V odletové hale T2 je šestnáct samoobslužných kiosků pro odbavení zapsaných zavazadel (foto: Anikka Bauer/Flughafen Berlin Brandenburg)

(foto: Anikka Bauer/Flughafen Berlin Brandenburg)

(foto: Anikka Bauer/Flughafen Berlin Brandenburg)

Témata