Berlínské letiště dočasně uzavře Terminál 5

08.02.2021 - EvropaOd 23. února bude uzavřen Terminál 5 letiště Berlín Brandenburg. Jedná se o terminál pro cestující bývalého letiště Schönefeld, který je nově určen pro odbavení především nízkonákladových letů. Podle rozhodnutí managementu letiště bude tento terminál uzavřen zatím na dobu jednoho roku. Důvodem dočasného uzavření terminálu jsou dopady pandemie koronaviru, která znamenala značný pokles cestujících po celém světě.

Odmrazování letounu ruské společnosti Rossiya Airlines na berlínském letišti (foto: Flughafen Berlin Brandenburg GmbH / Günter Wicker)

Všechny lety se postupně přesunou na Terminál 1, kde budou odbavovány. Jako první přesunula z Terminálu 5 své lety od 1. února turecká letecká společnost SunExpress. Soustředěním provozu v Terminálu 1 dosáhne letiště úspor až 25 milionů eur ročně.

Kvůli úsporám nebude do provozu zatím uveden plně dokončený a funkční Terminál 2. Letiště je připraveno tento terminál otevřít, jakmile vzroste počet cestujících na dostatečnou úroveň.

„Letištní společnost musí také v tomto roce vycházet z toho, že počet cestujících v zůstane výrazně pod předkrizovou úrovní. Předpokládáme v roce 2021 přibližně 10 milionů cestujících, které můžeme bezpečně a pohodlně odbavit v Terminálu 1,“ uvedl Engelbert Lütke Daldrup, předseda představenstva společnosti Flughafen Berlin Brandenburg.

Témata