Lufthansa zrušila ve středu kvůli stávce prakticky všechny lety

26.07.2022 - EvropaNa středu 27.7. vyhlásila odborová organizace Verdi stávku pozemního personálu společnosti Lufthansa. Práci má mezi středeční 3:45 hodinou ráno a čtvrteční 6:00 hodinou ráno přerušit až 20.000 zaměstnanců.

Proto nyní Lufthansa zrušila prakticky všechny lety, které měla operovat v daném období. Zejména lety do hlavních základen ve Frankfurtu a Mnichově. Rušeny jsou ale také lety do Berlína, Brém, Düsseldorfu, Hamburku, Hannoveru, Kolína nad Rýnem a do Stuttgartu. Zrušeno bylo celkem 1.000 letů. Nenadálým náhlým zrušením je postiženo kolem 134.000 pasažérů Lufthansy. Najít pro ně náhradní místa v letadlech v pozdnější dny bude velmi těžké, neboť Lufthansa aktivně rušila v několika vlnách plánované lety, aby se vyhnula jak přetížení vlastních zaměstnanců tak i přetížení letišť, která nedokázala s rychle rostoucí poptávkou udržet krok. Podobné problémy řeší i jiní velcí evropští dopravci. Zejména na velkých letištích jsou problémy nejvíce viditelné.

Stávka přišla pro Lufthansu v nejméně vhodnou dobu. Tento týden totiž začínají školní prázdniny v Bavorsku (pátek 29.7. je poslední školní den) a Bádensku-Würtembersku (středa 27.7. je poslední školní den). Navíc v Hesensku, v Porýní-Falcku a Sársku byl poslední školní den minulý pátek.


informační tabule s odlety na letišti ve Frankfurtu, leden 2009 (autor: Friedrich Haag, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata