Kenya Airways přidává další evropské destinace

25.01.2019 - AfrikaLetecká společnost Kenya Airways obnoví v letní sezóně pravidelné lety do Říma a Ženevy. Oba cíle společnost obslouží jednou linkou, kterou bude provozovat do trojúhelníku, dvakrát týdně ve směrování Nairobi - Řím – Ženeva – Nairobi a dvakrát týdně v opačném směru. Všechny lety budou obsluhovány letounem Boeing 787-8 Dreamliner pro 234 cestujících.

Kenya Airways - Boeing 787 Dreamliner (foto: Mark Harkin/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Do Říma budou Kenya Airways opět pravidelně létat po sedmi letech, do Ženevy se společnost vrátí po 18 letech. V případě Říma dochází k propojení se základnou Alitalia, aliančního partnera ve SkyTeamu. Kenya Airways počítají s tím, že linku do Ženevy využijí hojně využijí diplomaté a další vládní úředníci z afrických zemí. V Ženevě totiž sídlí řada důležitých mezinárodních organizací.

V současnosti létají Kenya Airways do tří evropských destinací – Londýna-Heathrow, Paříže-CDG a Amsterdamu. Spolu s Římem a Ženevou tak bude společnost obsluhovat pět důležitých evropských měst. Cestující z Evropy mohou v Nairobi přestoupit na lety Kenya Airways do dalších afrických zemí. V současnosti společnost nabízí pravidelné spojení z keňského hlavního města do 43 destinací v Africe.

Témata