Kenya Airways představily svůj první letoun Embraer

03.08.2007 - AfrikaAfrické aerolinie Kenya Airways převzaly na začátku července svůj vůbec první letoun Embraer 170 LR. Do komerčního provozu se toto letadlo zařadilo 22. července na lince z Mombasy na ostrov Zanzibar. Původně mělo toto letadlo obsluhovat lokální linky z měst Malindi a Kisumu. Vzhledem k tragické nehodě jednoho z letadel Boeing 737-800 v Kamerunu ale muselo být převedeno na regionální linky z Mombasy do Dar es Salaamu a na Zanzibar.

Zanzibar je nyní autonomní oblastí, která spolu s Tanganikou tvoří stát Tanzánie. Zatím není jasné, kdy by se mohl tento letoun přesunout na lokální linky, pro které byl původně určen. Kenya Airways převezmou ještě další dvě letadla tohoto typu. Náhrada za ztracený Boeing 737-800 však bude zajištěna nejdříve v srpnu příštího roku.

První dva stroje Embraer 170 LR dostanou registraci 5Y-KYK a 5Y-KYJ. Letouny nebudou dodány přímo od výrobce neboť jejich prvním provozovatelem byly Hongkong Express. Jeden z nich byl uveden do komerčního provozu v listopadu 2005, druhý pak v červnu 2006.

Témata