Dvě dopravní letadla narazila do World Trade Center v New Yorku

11.09.2001 - USA & KanadaWTC - 11.9.2001

Do obou mrakodrapů světového obchodního centra (WTO) narazila letadla. Stalo se tak v rozmezí pouhých 18 minut. V obouch mrakodrapech jsou ohromné otvory z nichž se valí plameny a oblaka hustého černého dýmu. Tragickou událost přenášejí všechny hlavní televizní kanály.

WTC - 11.9.2001Jedná se o teroristický útok, poněvadž v New Yorku panuje jasné počasí. Jedním z letadel, které narazilo do jednoho z mrakodrapů byl Boeing 767 American Airlines (let č. 93). Druhým letounem byl pravděpodobně Airbus A320 United Airlines.

Podle posledních zpráv další letadlo se zřítilo na budovu amerického ministerstva obrany Pentagon. Z bezpečnostních důvodů byl evakuován i Bílý dům

Jedna ze dvou věží World Trade Center se krátce po 16. hodině našeho času zřítila.

WTC - 11.9.2001Všechny lety v USA byly zastaveny (poprvé v dějinách USA), všechny letecké linky směřující do USA jsou odkloněny do Kanady. Pravidelná linka ČSA do New Yorku se vrací zpět do Prahy, poněvadž jí nebylo povoleno přistání v New Yorku. Linka ČSA z New Yorku do Prahy byla zrušena.

Krátce po půl páté spadl druhý mrakodrap World Trade Center. V budovách WTC bylo před teroristickým útokem 40 000 lidí.

Další unesené dopravní letadlo spadlo podle posledních zpráv na Pittsburg. Údajně patřilo letadlo společnosti US Airways. Všechny výškové budovy v USA jsou evakuovány.

WORLD TRADE CENTER (WTC) V NEW YORKU
Výstavba World Trade Center byla zahájena v roce 1968. Stavba byly dokončena v roce 1972. Výška obou věží byla 412 metrů, budovy měly 112 poschodí. Ve věžích WTC, které bylo prestižní adresou v New Yorku, pracovalo kolem 50 000 lidí. Světové obchodní centrum bylo jedním ze symbolů New Yorku.

K atentátu proti WTC došlo již 26. dubna 1993, kdy došlo k výbuchu v podzemních garážích při němž zahynulo 6 lidí.

Úvodní stránka CNN.com.

Štítky