Čedok koupil podíl v Travel Service

15.01.2000 - Česká republikaPodle informace ČTK ze 14. ledna koupila cestovní kancelář Čedok podíl v letecké společnosti Travel Service, která se zabývá charterovou přepravou turistů. Čedok získal minimálně podíl, který původně vlastnila Česká správa letišť, tedy 34 % akcií. Dalším akcionářem letecké společnosti byla v polovině minulého roku firma Travel Service s.r.o.

Česká správa letišť (ČSL) svůj podíl odprodala na základě dřívějšího rozhodnutí ministra dopravy Antonína Peltráma. Důvodem byly pochybnosti, zda ČSL neposkytuje Travel Servisu jako své dceřiné společnosti výhody oproti jiným leteckým společnostem. Čedok odmítl podle ČTK informaci potvrdit, nicméně na středu 19. ledna svolal tiskovou konferenci, na které zveřejní informace o významné akvizici v oblasti letecké dopravy, která zásadním způsobem ovlivní další vývoj na trhu cestovního ruchu v České republice.

Travel Service provozuje v současnosti 2 Boeingy 737-400 a 1 Tupolev Tu-154M. Hlavní náplní činnosti společnosti je zajištění charterové přepravy turistů pro cestovní kanceláře. Hlavním zákazníkem byla v uplynulém roce cestovní kancelář Čedok. Dalšími cestovními kancelářemi pro které Travel Service v roce 1999 létal byly Exim Tours, Firo Tour, Gloubtour, Canaria Travel, Bulgaria Travel a BTT. V roce 1999 měla společnost zhruba třetinový podíl na trhu charterové dopravy v ČR.

Podle očekávání vedení firmy by tržby za rok 1999 měly dosáhnout výše 1,2 miliardy Kč, což je značný nárůst oproti předchozímu roku, kdy aerolínie utržila 485 mil. Kč.

Štítky