Blue Air zahájil lety mezi Prahou a Milánem-Linate

21.09.2021 - Česká republikaV pondělí 20. září krátce před půl desátou dopoledne dosedl na dráze 24 ruzyňského letiště Boeing 737-500 nízkonákladové společnosti Blue Air. Letoun registrace YR-AMA zahájil provoz na nové lince rumunského dopravce z milánského „city“ letiště Linate. Inaugurační let nové linky OB5979 byl na pražském letišti přivítán tradiční vodní slavobranou a zástupci Letiště Praha.

Uvítání zahajovací letu Blue Air z milánského Linate na pražském letišti (foto: Letiště Praha)

Nové spojení Blue Air bude provozováno dvakrát týdně. Odlety z Prahy budou vždy v pondělí a v pátek v 11:20 s příletem do Linate ve 12:40. V opačném směru jsou odlety z Linate ve stejné dny v 8:20 s přistáním v Praze v 9:20. Oproti původním plánům společnost ubrala jeden let týdně a změnila také časy letů. Ceny letenek z Prahy jsou aktuálně nabízeny za cenu od 20 eur, v případě členství v klubu Blue Benefits je cena snížena na 8 euro.

Posádka prvního letu z Linate spolu se zástupci Letiště Praha (foto: Letiště Praha)

Díky nové lince má tak Praha aktuálně pravidelné letecké spojení hned se třemi milánskými letišti. Vedle této nové linky na Linate létá nízkonákladová společnost easyJet na letiště Malpensa a dále Ryanair na letiště Orio al Serio u Bergama.

Témata