Blue Air není schopen obnovit lety 10. října, jak sliboval

01.10.2022 - EvropaRumunská nízkonákladová aerolinie Blue Air v pátek oznámila, že 10. října 2022 nedojde k obnovení letů, jak před třemi týdny oznámila. Společnost v tiskovém prohlášení uvedla, že v současné době jedná s potencionálními investory, věřiteli a také rumunskou vládou o restrukturalizaci, která by umožnila obnovení provozu.

„Vzhledem ke složitosti tohoto procesu však Blue Air bohužel zatím není schopen obnovit lety od 10. října 2022. Jakmile budou ukončena probíhající jednání, Blue Air oznámí, kdy očekává, že jeho flotila opět vzlétne,“ uvádí se dále v prohlášení. Společnost dříve uvedla, že jedná se dvěma možnými investory.

Boeing 737-800 společnosti Blue Air na snímku z roku 2018 (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Blue Air nečekaně 6. září přerušil všechny své lety z a do Rumunska. Aerolinie byla k tomuto kroku nucena přistoupit poté, co ji rumunské úřady zmrazily bankovní účty. Důvodem byla nezaplacení vyměřených pokut. O den později zastavila všechny své ostatní lety.

Zprvu společnost Blue Air počítala, že svůj provoz opět obnoví od 12. září, ale před tímto datem oznámila posunutí termínu obnovení letů až na 10. října 2022. S tím, jak se termín restartu provozu neustále odsouvá, bude návrat pro Blue Air těžší zvláště v průběhu zimní sezóny. Konkurence, zejména společnost Wizz Air využila situace a oznámila expanzi z Bukurešti včetně nové linky do Prahy.

Témata