Blue Air plánuje obnovení letů až v říjnu, nyní nemá peníze

09.09.2022 - EvropaRumunská nízkonákladová společnost Blue Air, která v úterý přerušila nejdříve všechny lety z/do Rumunska a později úplně všechny své lety, dnes oznámila na svém webu datum obnovení provozu. Zatímco při při jeho přerušení Blue Air uváděl, že plánuje obnovit lety od příštího pondělí, dnes společnost oznámila, že chce provoz obnovit až od 10. října 2022. To je téměř o měsíc později, než se původně předpokládalo.

Blue Air - Boeing 737-800 (foto: Blue Air)

Důvodem přerušení letů bylo zmrazení bankovních účtů společnosti rumunskými orgány z důvodu exekuce udělených pokut. Poté, co na letištích zůstali uvázlí cestující Blue Air, situaci řešila také rumunská vláda, která zajistila odblokování účtů. Nyní společnost ve svém prohlášení uvedla, že nemá potřebné finanční prostředky na zaplacení paliva a dalších provozních nákladů.

Nedostatek hotovosti aerolinie zdůvodňuje tím, že zpracovatelé plateb začali blokovat v posledních dvou dnech peníze za letenky. Vedle toho dodavatelé služeb podmínili další poskytování služeb uhrazením všech dluhů. Management společnosti se proto rozhodl obnovit lety až 10. října. Blue Air požádal cestující, kteří mají do tohoto data letět, aby se nedostavovali na letiště.

Společnost dále uvedla, že je v pokročilé fázi jednání se dvěma investory. Během přerušení provozu budou mít čas rozhodnout se, zda chtějí do společnosti investovat potřebné částky. Z tohoto pohledu se zdá obnovení letů Blue Air nejisté i v posunutém termínu.

Témata