Berlín, Paříž, Barcelona, Kodaň… Play představuje nové destinace

18.05.2021 - EvropaNové islandské nízkonákladové aerolinie Play dnes zveřejnily další destinace, do kterých začnou létat. Včera jsme informovali, že prvním cílem společnosti se stane od 24. června Stansted. Na toto londýnské letiště bude Play létat čtyřikrát týdně. Druhým cílem bude od 29. června Tenerife na Kanárských ostrovech s lety dvakrát do týdne. Dalšími ohlášenými destinacemi jsou: Berlín (od 4. července 4x týdně), Alicante (od 13. července 2x týdně), Barcelony (od 19. července 2x týdně), Paříž (od 18. července 4x týdně) a Kodaně (od 25. července 2x týdně, v srpnu 4x týdně).

Mapa linek islandské společnosti Play (zdroj: flyplay.com)

Všechny linky budou provozovány Airbusy A321neo. Společnost se dohodla před časem s americkou leasingovou společností Air Lease Corp. na pronájmů tří A321neo. První letoun pracovníci společnosti již převzali v americkém Houstonu. Další dva stroje A321neo mají být dodány v průběhu července. Jak jsme informovali, Play získal od islandského dopravního úřadu ICETRA osvědčení leteckého provozovatele, a tak k ohlášení linek a zahájení prodeje letenek nic již nebránilo.

Play - Airbus A321neo (foto: Play)

Letenky na všechny ohlášené linky jsou od dnešního dne v prodeji. Pro ukázku se podívejme na nabídku letenek z Berlína. Zpáteční letenky do Reykjavíku stojí začátkem července 188 eur (zhruba 4780 korun). V ceně je příruční zavazadlo do maximální váhy 12 kilogramů. Zapsané zavazadlo do 20 kg je podle sazebníků za poplatek 25-34 eur. Výběr místa v letadle je zpoplatněn částkou 4-34 eur.

Témata