Austrian ve velkém škrtá pozice v managementu

12.02.2020 - EvropaTo, co se v mnohých jiných velkých firmách zdá být sci-fi, chce v nejbližší době provést šéf Austrian Airlines Alexis von Hoensbroech, který plánuje výrazně proškrtat pozice zejména v managementu firmy a zeštíhlit a zjednodušit současnou firemní hierarchii. Ze zhruba tří set manažerských pozic dostane v nejbližší době celkem 90 vedoucích výpověď. I toto je opatření nové strategie Austrian s výhledem do roku 2025. Austrian plánuje celkem rozdat výpovědi 700-800 zaměstnancům a doufá, že se mu tak v personálních nákladech alespoň trochu podaří srovnat krok s nízkonákladovou konkurencí, která na jeho hlavní základně na něj dotírá čím dál víc.

Austrian Airlines - Boeing 767-300ER (foto: Adam Moreira/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Rovněž k velkému zemětřesení dojde na nejvyšších manažerských postech Austrian Airlines. Od 1. března 2020 se novým šéfem osobního oddělení stane Markus Christl, který dosud byl šéfem pozemního personálu. Bývalá vedoucí osobního oddělení Nathalie Rau přejde na pozici v mateřské Lufthansa Group. Mnoho dalších vedoucích míst má být dále sjednocováno do jediné pozice. Austrian se mimo jiné také rozhodl také zavést novou vysokou manažerskou pozici, vedoucí operativy, jímž se stane Jens Ritter.

Uvidíme, zda se plánované změny pozitivně odrazí v hospodaření a rozvoji dominantního rakouského dopravce. Vývoj v Austrianu budeme nadále pečlivě sledovat.

Štítky