Austrian Airlines obnoví pravidelné lety 15. června

28.05.2020 - EvropaSpolečnost Austrian Airlines po třech odkladech dnes oznámila, že 15. června 2020 obnoví své pravidelné lety. Stane se tak po téměř devadesátidenní přestávce způsobené pandemií koronaviru. V prvním týdnu provozu společnost nabídne pravidelné lety do těchto destinací: Amsterdam, Atény, Basilej, Berlín, Brusel, Bukurešť, Curych, Dubrovník, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Kodaň, Larnaka, Londýn, Mnichov, Paříž, Priština, Sarajevo, Skopje, Sofie, Soluň, Stockholm, Stuttgart, Tel Aviv, Tirana, Varna a Ženeva.

Austrian Airlines - Embraer 195 (foto: Austrian Airlines)

V týdnu od 22. června obnoví Austrian Airlines lety do Bělehradu, Grazu, Innsbrucku, Košic, Kyjeva, Milána, Nice, Prahy, Splitu a Varšavy. Rakouský dopravce bude koncem června létat celkem do 37 destinací a nabídne 5 % kapacity v porovnání s předchozím rokem. V úvodní fázi obnovy letů bude společnost nasazovat menší letouny jako jsou Embraer 195 a Dash 8-Q400.

Podle letového řádu zveřejněného na webových stránkách Austrian.com počítá společnost na lince do Prahy s pěti lety týdně vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli. Ve středu bude rakouský dopravce vypravovat dva lety, jeden brzy ráno, druhý pak dopoledne. Všechny lety do Prahy budou obsluhovány letounem Dash 8-Q400 pro 76 cestujících.

Austrian Airlines - Dash 8-Q400 (foto: Austrian Airlines)

"Všichni jsme potěšeni, že Austrian Airlines konečně opět vzlétnou. Chtěl bych poděkovat našim zákazníkům za trpělivost a pochopení,“ uvedl obchodní ředitel Andreas Otto. "Budeme také pokračovat v dálkových letech, jakmile budeme mít dostatečný provoz na krátkých a středních trasách. Může tomu tak být již v červenci,“ dodal Otto.

Další destinace plánují Austrian Airlines přidat v následujících týdnech. V současnosti aerolinie připravuje letový řád na červenec. Další podrobnosti mají být zveřejněny v brzké době.

Štítky