Wizz Air investuje do italské sítě a přidává z Vídně Olbii a z Katovic také Malagu

24.05.2021 - EvropaMaďarská nízkonákladová společnost Wizz Air v pátek 21. května oznámila přidání dalších osmi letních spojení. Jsou mezi nimi i dvě, které by mohly zaujmout cestovatele z Moravy či Slovenska. Jedním z osmi nových spojení je totiž linka z Vídně do Olbie na italském ostrově Sardínie. Tu hodlá společnost provozovat od 3. července dvakrát týdně vždy v sobotu a v úterý. Odlet z Vídně je plánován na 11:55, odlet z Olbie pak na 14:20. Ceny jednosměrné letenky začínají na 29,99 eurech.

Airbus A321 v barvách Wizzairu (zdroj: media kit společnosti Wizzair)

Druhým z nových spojení, které by mohlo zaujmout především cestovatele ze severu Moravy, je linka z Katovic do španělské Malagy, kterou plánuje Wizz Air provozovat ve středy a neděle, a to také již od začátku července. Odlety z Katovic jsou plánovány na 17:00, odlety z Malagy na 21:20. Cena jednosměrné letenky začíná na 319 zlotých (zhruba 1800 korun).

Kromě těchto spojů oznámil Wizz Air v pátek rovněž nové linky Sofie-Malaga, Miláno Malpensa - Lampedusa, Varšava Chopin - Dubrovník, Řím Fiumicino - Lampedusa, Řím Ciampino - Olbie a Sarajevo - Stockholm Skavsta.

O týden dříve Wizzair oznámil frontální útok na italský trh, když plánuje letos v létě na linkách mezi italskými městy nabídnout přes čtyři milióny sedadel, zatímco v roce 2019, měl na italských letištích sedačkovou kapacitu "jen 1.9 miliónu" sedaček. Součástí této italské expanze je otevření báze na letišti Řím-Fiumicino, kde společnost plánuje umístit čtyři stroje Airbus A321neo a spustit z něj celkem 32 linek. Dříve společnost již oznámila plány i na rozšíření sítě z Bari a Catanie, stejně jako zřízení báze v Palermu. Celkem společnost Wizzair alokuje letos do Itálie 17 letadel a vidí v italském trhu velkou příležitost pro svoji další expanzi.

Témata