Wizz Air přidá ve Vídni novou destinaci, posílí v Tiraně a Vilniusu. Uzavře zřejmě báze v Dortmundu a Rize.

11.08.2021 - EvropaMaďarská nízkonákladová letecká společnost Wizz Air dnes oficiálně oznámila, že přidá do báze v albánské Tiraně v prosinci šesté letadlo. To umožní navýšit frekvence na stávajících linkách do Belgie (Brussels-Charleroi), Británie (Londýn-Luton), Francie (Paříž-Beauvais), Itálie (Ancona, Verona) a Německa (Berlína, Hamburku a Memmingenu). Kromě toho spustí z Tirany i nová spojení do Billundu, Liverpoolu, Madridu a Osla.

Současně však neoficiálně pronikají informace o uzavření dosud jediné báze společnosti v Německu - v Dortmundu. Podle informací ze serveru pasazer.com má být tamní báze uzavřena 24.října 2021 - vyplývá to z informací určených tamním zaměstnancům, kterým Wizz Air nabízí uplatnění na jiných základnách společnosti. Podle stejného zdroje má dojít v říjnu i k uzavření základny v Lotyšsku - v Rize. Tamní báze Wizz Airu funguje již od roku 2014. K těmto informacím se společnost Wizz Air dosud oficielně nevyjádřila.

Tyto informace tak může nepřímo potvrzovat zpráva serveru routesonline.com , který dnes informoval, že Wizz Air má od prosince v plánu posílit svoji bázi ve Vilniusu v sousední Litvě. Má zde dojít k přidání třetího letadla, což umožní obnovení linky na Island do Reykjavíku a Jerevanu v Arménii. Kromě toho umožní třetí letadlo ve Vilniusu navýšení frekvencí letů z Litvy do Dortmundu, Londýna-Lutonu a Osla.

Novou linku zavede rovněž Wizz Air z Abú Dhabí do Bahrajnu a to již od 9.září 3x týdně.

Rovněž ve Vídni dojde k přidání nové destinace. Od listopadu plánuje Wizz Air létat na letiště Gran Canaria, které se nachází na třetím největším ostrově Kanárského souostroví. Odlety z Vídně jsou plánovány na pondělky a pátky ráno, nazpět má odlétat letadlo směr Vídeň v poledne. Tyto lety jsou již k dispozici v rezervačním systému společnosti.

Airbus A321 společnosti Wizzair (zdroj: media kit společnosti Wizzair)

Témata