Wizz Air rozšíří nabídku letů z Bosny, včetně letů do Norimberku

15.08.2021 - EvropaOd prosince plánuje maďarský nízkonákladový dopravce Wizz Air bázovat na letišti v Sarajevu druhé letadlo. Nově přidaný Airbus A320 umožní navýšit frekvence na stávajících linkách a spojit bosenskou metropoli se 7 novými destinacemi.

Sarajevo je hlavní město Bosny a Hercegoviny se zhruba 420.000 obyvateli. Místní letiště je obsluhováno především 2x lety denně společnosti Austrian Airlines do Vídně, 2x denně létá rovněž FlyDubai do Dubaje, 1-2x denně létá Croatia Airlines do Záhřebu, 1-2x denně létá Turkish Airlines do Istanbulu a přes léto také denně do Antalye, Air Arabia létá denně na letiště Sharjah v těsné blízkosti Dubaje, 6 letů týdně nabízí Lufthansa do Frankfurtu, Jazeera Airways a Kuwait Airways obsluhují 6x týdně Kuvajt. 5 letů týdně provozuje Swiss do Curychu a Air Serbia do Bělehradu. V době před pandemií obsloužilo letiště v Sarajevu na jižním předměstí Butmir přes 1 milion pasažérů. Ovšem dopravcem, který ze Sarajeva nabízí nejvíce destinací s letem bez přestupu je v Sarajevu Wizz Air.

Wizz Air plánuje posílit ze Sarajeva především lety do Německa - ke stávající destinaci v Dortmundu (zde dojde k navýšení na 4 lety týdně) a Memmingenu (3 lety týdně) má nově přibýt i Frankfurt (2 lety týdně), Kolín nad Rýnem (3 lety týdně) a Hamburk (2 lety týdně).

K navýšení dojde i na letech do Švédska - stávající 2 lety týdně do Stockholmu-Skavsty a Göthenburgu budou navýšeny na 3 lety za týden. Nově bude Wizz Air létat ze Sarajeva do Malmö (3 lety týdně).

Rovněž dojde k posílení spojů do Dánska - stávající linka do Kodaně bude navýšena na 4 lety týdně. Nově bude zaveden Billund (2 lety týdně).

Další nové linky povedou do Itálie - do Benátek (2 lety týdně) a Norska - do Osla (2 lety týdně). Stávající linky do Bruselu-Charleroi (2x lety týdně), Eindhovenu (3x týdně), Paříže-Beauvais (2x týdně), Basileje-Freiburgu (1x týdně) zůstanou beze změny frekvencí.


Současně zavádí Wizz Air i 2 nové linky do třetího největšího města v Bosně a Hercegovině - do Tuzly. Město s 110.000 obyvateli je vzdálené 122 km severně od Sarajeva, cesta mezi oběma městy trvá 2 hodiny a 15 minut. Wizz Air sem plánuje nově létat od poloviny prosince 2x týdně z Milána-Malpensy a Norimberku.

Všechna zmiňovaná spojení jsou již v rezervačním systému společnosti Wizz Air za ceny, které začínají na 19,99 eur za jednosměrnou letenku v nejlevnějším tarifu.

Airbus A320 v barvách společnosti Wizz Air (zdroj: media kit Wizz Air)

Témata