Wizz Air oznámil nové linky z Debrecína

09.09.2021 - EvropaMaďarská nízkonákladová společnost Wizz Air na Twitteru oznámila, že ke stávajícím 8 linkám z maďarského Debrecína přidá další 2 destinace - Kyjev-Žuljany a Brusel-Charleroi. Brusel-Charleroi hodlá společnost obsluhovat 2 lety týdně v úterky a soboty již od 14. prosince letošního roku. Do Kyjeva plánuje společnost létat též 2x týdně, a to ve středy a neděle. První let je plánován na 15. prosince. Nové lety jsou již k dispozici v rezervačním systému společnosti.

Wizz Air létá z Debrecína již nyní zejména 4x týdně do Londýna-Lutonu (Velká Británie, celoročně, od zimní sezóny je v plánu dokonce 6 letů týdně), dále létá 2x týdně Eindhovenu (Nizozemsko, celoročně, od zimní sezóny bude spojení navýšeno na 3x týdně), do Larnaky (Kypr, přes letní sezónu), Moskvy-Vnuknovo (Rusko, v plánu opět od zimní sezóny), Paříže-Beauvais (Francie, celoročně), Tel-Avivu (Izrael, přes zimní sezónu). 1x týdně létá Wizz Air z Debrecínu do Palmy Mallorky (Španělsko, jen přes letní sezónu) na Santorini (Řecko, jen přes letní sezónu).

schéma nových linek (zdroj: WizzAir)

Kromě Wizz Airu obsluhuje Debrecín 5 lety týdně do Mnichova i německá Lufthansa.

Debrecín je druhé největší město Maďarska s 202.000 obyvateli. Nachází se 230km východně od největšího maďarského letiště Ference Liszta v Budapešti. Cesta na něj trvá autem po dálnici 2 hodiny a 15 minut. Blíže je to z Debrecína na malé letiště v rumunské Oradea (86km, 1h10min). Srovnatelně daleko jako na letiště v Budapešti je to i do slovenských Košic (190km, 2h20min). Pro Wizz Air má Debrecín a rozvoj jeho leteckých linek kromě ekonomického také význam emoční - v Debrecíně se totiž narodil CEO společnosti József Váradi.

pohled na jednu z dominant Debrecína - Velký protestantský kostel (foto:joergsam, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Štítky