Wizz Air spustí v únoru z Vídně linku do Spojených Arabských Emirátů

30.12.2021 - EvropaPo té co maďarská nízkonákladová společnost Wizz Air seškrtala z Vídně mnoho destinací, rozhodla se opět přidat dva nové cíle. Vlastně jde jen o jeden cíl a ne o dva. Od 11.2.2022 do 25.3.2022 totiž plánuje létat v pondělky, středy a pátky do Dubaje, aby od 28.3. létala v pondělky a pátky do nedalekého Abú Dhabí. V Abú Dhabí má totiž dopravce základnu a sídlo dceřiné společnosti. Nové spojení Abú Dhabí s Vídní mají operovat letadla z vídeňské základny. Lety Vídeň-Abú Dhabí jsou prozatím k dispozici v rezervačním systému společnosti až do konce letní sezóny - do 28.10.2022. Cena jednosměrné letenky společnosti Wizz Air začíná na 70 euro. Dalším logickým krokem by byla možnost garantovaného přestupu v Abú Dhabí na linky, které odtud provozuje dceřiná společnost Wizz Air Abú Dhabí.

Na relaci Vídeň-Abú Dhabí budou mít totiž Airbusy A321neo Wizz Airu konkurenci v podobě společnosti Etihad Airways, která zde již létá od července letošního roku 2x týdně letadlem Boeing 787-9 Dreamliner v trojúhelníku a mezipřistáním na letišti Miláno-Malpensa. Etihad se zaměřuje především na ty cestující, kteří v Abú Dhabí přestupují na další návazný let.

Airbus společnosti Wizz Air, leden 2019 (foto: Andrew Miligan sumo, Wikimedia Commons, CC-BY-2.0)

V rezervačním systému společnosti Wizz Air jsou navíc z Vídně opět viditelné destinace jako Sharm El Sheik (od 15.1.2022 1x týdně), Ammán (od 28.3. 2x týdně), Marrakéš (od 3.2. 2x týdně), které Wizz Air dříve v prosinci v souvislosti s rakouským lockdownem zcela přestal v jednu chvíli létat a nabízet.

Témata