Wizz Air expanduje v Itálii, otevře nové linky na Sardínii

10.04.2021 - EvropaNízkonákladová aerolinie Wizz Air oznámila v druhé polovině března otevření několika nových vnitrostátních linek v Itálii. Společnost odoplní svou síť o čtyři nové linky do Olbie na Sardínii. Zároveň rozšíří svou základnu na milánském letišti Malpensa o šesté letadlo.

Olbie bude zcela novou destinací v nabídce maďarského dopravce. Wizz Air spojí Olbii se čtyřmi italskými letišti, a to Milánem-Malpensou (2x denně od 29. dubna), Boloňou (denně od 13. května), Veronou (denně od 2. června) a Benátkami-Trevisem (5x týdně od 2. června).

Středověká strážní věž na pobřeží Sardínie (foto: tristanmimet/Pixabay)

Na všechny nové linky do Olbie prodává Wizz Air letenky na lety do konce října, kdy končí letní letový řád. Ceny jednosměrných letenek s malým příručním zavazadlem začínají na 10 eurech.

Společnost se dále rozhodla rozšířit svou základnu na milánském letišti Malpensa o šesté letadlo airbus. Letoun má být umístěn na základnu před začátkem hlavní letní sezóny.

Od vypuknutí pandemie koronaviru společnost Wizz Air výrazně expandovala na italském trhu. Minulý měsíc oznámila v pořadí již čtvrtou základnu v Itálii, která bude v sicilském Palermu.

Témata