Wizz Air dočasně uzavře svou základnu v sicilském Palermu

24.09.2022 - EvropaNízkonákladová společnost Wizz Air se rozhodla dočasně uzavřít svou základnu v jihoitalském Palermu. O uzavření základny informoval provozovatel letiště na sociálních sítích. Od 3. listopadu budou dva bázované airbusy přemístěny na jiná italská letiště. Základnu v Palermu přitom společnost otevřela vloni v červnu.

S uzavřením základny Wizz Air ukončí od začátku listopadu lety na vnitrostátních linkách z Palerma do Boloni a Turína. S těmito linkami nepočítá ani v příštím roce. V provozu zůstanou tak jen dvě denní linky z Milána-Malpensy a Benátek do Palerma. Tyto lety budou zajišťovány letouny z jiných základen.

Wizz Air - Airbus A321 (foto: jarektw/Pixabay)

Uzavření základny by se nemělo dotknout sezónní linky Praha - Palermo. Tu v současnosti Wizz Air provozuje dvakrát týdně letounem Airbus A320neo. Společnost prodává na tuto linku letenky také na příští rok. Lety mají být podle rezervačního systému opět obnoveny 27. března 2023 a provozovány do konce října. Wizz Air rovněž počítá i s provozem druhé sezónní linky spojující Palermo s londýnským letištěm Gatwick.

Ryanair přispěchal s nabídkou „záchranných tarifů“ pro cestující postižených uzavřením základny. Na svém webu nabízí letenky z Palerma za cenu 19,99 euro na lety až do konce ledna 2023.

Témata