Vueling uzavře tři základny ve Španělsku

28.01.2022 - EvropaNízkonákladová aerolinie Vueling oznámila, že koncem března uzavře své základny v Madridu, Oviedu a La Coruni. Uzavření základen postihne necelých 150 zaměstnanců, kteří na nich pracovali. Největší dopad to bude mít na bázi na letišti Barajas v Madridu, kde společnost měla tři letouny a zaměstnávala 22 pilotů a 64 palubních průvodčí. Zaměstnancům byla nabídnuta možnost přesunu na jiné základny společnosti.

Vueling plánuje do Madridu, Ovieda a La Coruni létat i po 1. dubnu 2022, jen tyto lety budou obsluhovat letouny z jiných základen. Uzavření základen zapadá do transformačního plánu Vueling Transform, jehož součástí je také zefektivnění využívání letadel a optimalizace letových řádů. Donedávna aerolinie rovněž zvažovala zavření základen v Alicante a v Santiago de Compostela, nakonec k tomu však nedošlo.

Airbus A320neo společnosti Vueling (foto: Eric Salard/Wikimedia Commons - C BY-SA 2.0)

Pandemie onemocnění Covid-19 zasáhla rovněž Vueling. Společnost předpokládá, že dosáhne předpandemické úrovně v roce 2023, nejpozději v 2024, nicméně očekává, že poptávka po letech bude jinak rozložena.

Minulý týden Vueling překvapivě oznámil otevření nové základny od začátku dubna na londýnském letišti Gatwick. Rozhodnutí je poměrně překvapivé, poněvadž Vueling je součástí koncernu IAG a expanzi na Gatwicku měly v hledáčku British Airways v rámci svého projektu BA Euroflyer.

Pro letní sezónu 2022 počítá Vueling s těmito základnami ve Španělsku: Alicante, Barcelona, Bilbao, Ibiza, Las Palmas, Palma de Mallorca, Santiago de Compostela, Seville, Valencia a Tenerife; ve Francii: Paříž-Orly; v Itálii: Řím a Florencie; v Nizozemí: Amsterdam a ve Velké Británii: Londýn-Gatwick.

Témata