British Airways oznámily start aerolinie BA Euroflyer a 35 destinací z Gatwicku

14.12.2021 - EvropaLetecká společnost British Airways v úterý oznámila destinace své nové dceřiné společnosti BA Euroflyer, která začne od března příštího roku létat z londýnského letiště Gatwick. Nová společnost bude létat na krátkých a středních linkách do 35 cílů, zejména evropských měst a turistických letovisek.

British Airways oznámily svůj záměr vytvořit pro lety z Gatwicku samostatnou společnost letos v srpnu. Koncepce má být podobná jako pro London City Airport, kde jsou lety provozovány samostatnou dceřinou aerolinií BA CityFlyer pod značkou British Airways.

Na evropských linkách létají British Airways s letouny Airbus A320 (foto: Stuart Bailey / British Airways)

„Vytvoření nové společnosti British Airways pro krátké lety znamená, že zákazníci na Gatwicku budou mít přístup k prémiovým službám vlajkového dopravce Velké Británie za konkurenceschopné ceny,“ uvedl výkonný ředitel British Airways Sean Doyle.

Lety z Gatwicku budou zahájeny koncem března 2022, tedy se začátkem platnosti letního letového řádu, zprvu se třemi letadly. Do konce května má být počet letadel navýšen na osmnáct. Lety budou zprvu zajišťovány samotnými British Airways, a to doby než BA Euroflyer získá osvědčení leteckého dopravce.

Koncem března má být pod hlavičkou BA Euroflyer otevřeno prvních třináct linek. Bude se jednat o linky z Gatwicku do Amsterdamu, Catanie, Fara, Lanzarote, Larnaky, Malagy, Malty, Marrákeše, Nice, Pafosu, Sevilly, Tenerife a Verony. V průběhu dubna pak bude nabídka rozšířena o linky do Alicante, Antalye, Bari, Benátek, Berlína, Bordeaux, Cagliari, Dalamanu, Dubrovníku, Heraklionu, Ibizy, Kosu, Las Palmas, Madridu, Menorca, Milána-Malpensy, Palma de Mallorca, Rhodosu, Santorini, Soluně a Turína. Začátkem května pak bude ještě přidána linka z Gatwicku do Atén.

V nabídce BA Euroflyer jsou i vybrané cíle v oblasti Středozemního moře včetně ostrova Mallorca (foto: BA Holidays)

Zahájení letů BA Euroflyer znamená návrat British Airways k nabídce evropských linek také z letiště Gatwick. Společnost tyto lety přerušila po vypuknutí pandemie koronaviru na jaře 2020. Některé linky byly během pandemie přesunuty na londýnské letiště Heathrow. Některé z těchto přesunutých linek se vrátí zpět na Gatwick a některé budou British Airways provozovat souběžně z obou letišť, aby nabídly cestujícím více možností. Týká se to linek do Fara, Ibizy, Malagy, Marrákeše a na Tenerife. Z Gatwicku budou otevřeny také nové linky, které před pandemií British Airways nenabízely, například linky do Atén, Berlína, Madridu či Milána.

Jak bylo zmíněno BA Euroflyer bude své lety provozovat pod značkou British Airways. To pro cestující znamená, že se na letech budou mít stejné služby a budou platit stejná pravidla jako na letech provozovaných British Airways. Cestující business třídy Club Europe obdrží na palubě letadla zdarma jídlo a nápoje. Cestující ekonomické třídy Euro Traveller si mohou toto občerstvení zakoupit.

Společnost v úterý zahájila prodej letenek na všechny nové linky z Gatwicku prostřednictvím svých distribučních kanálů. Jednosměrné letenky začínají na konkurenceschopné ceně 39 liber (1160 korun). Zároveň British Airways zahájily náborovou kampaň na různé pozice v nové dceřiné společnosti BA Euroflyer.

British Airways - Airbus A321 (foto: British Airways)

Témata