Vueling otevře linku z Prahy do Florencie

30.11.2018 - Česká republikaPraha v příštím roce opět získá pravidelné letecké spojení s Florencií. Nízkonákladová aerolinie Vueling potvrdila, že od 15. září 2019 bude létat mezi oběma městy. Nová linka bude provozována čtyřikrát týdně vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli. Společnost bude spojení operovat letounem Airbus A319 pro 144 cestujících.

Letoun Airbus A320 společnosti Vueling na pražském letišti (foto: Letiště Praha)

Praha měla pravidelnou linku s Florencií naposledy v roce 2013, kdy na trase létala švýcarská letecká společnost Darwin Airline. Poté do této destinace mířily jen zvláštní lety vypravované každoročně během vánočních svátků a nového roku společností Vueling.

„Již dlouhodobě vidíme velký potenciál u letů do Itálie a oznámení další nové linky do oblasti Toskánska tento trend potvrzuje. Linka podpoří také příjezdový turismus do České republiky, která je velmi oblíbenou destinací pro italský trh,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. Podle odhadů pražského letiště by nové spojení mohlo využít ročně více než 40 tisíc cestujících v obou směrech. Florencie bude po Pise druhým letištěm v Toskánsku, se kterým bude mít Praha pravidelné spojení.

Dóm Santa Maria del Fiore je nepřehlédnutelnou součástí panoramatu Florencie (foto: expres/Pixabay - CC0)

Vueling již zahájil prodej letenek na novou linku prostřednictvím svých webových stránek. Ceny jednosměrných letenek nyní začínají na 37 eurech v tarifu Basic, ve kterém může mít cestující jen příruční zavazadlo. Ceny ve vyšším tarifu Optima, jež zahrnuje zapsané zavazadlo a výběr místa v letadle, začínají na 57 eurech.

Letecká přeprava mezi Českou republikou a Itálií dlouhodobě roste. S novým zimním letovým řádem navýšila společnost Alitalia počet letů na své lince do Říma a nízkonákladová aerolinie Ryanair zahájila lety z Prahy do Pisy.

Témata