Volotea plánuje rozlétat italské Salerno

07.02.2024 16:45 - Evropa



Podle dnešních informací italského deníku "la Repubblica" se rozhodla španělská letecká společnost Volotea zavést letos v létě hned několik spojů na italské regionální letiště Salerno-Pontecagnano jižně od Neapole. Bude tu jediným operátorem pravidelné letecké osobní dopravy. Pro letiště, které dosud odbavovalo pouze jednotky tisíc cestujících převážně na privátních letech, to bude jistě významný mezník a ohromná vzpruha.

Terminál letiště Salerno-Pontecagnano Airport "Costa d'Amalfi", březen 2009 (autor: Dэя-Бøяg, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Nové linky mají směřovat do Sorenta nejprve sezónně z Nantes (2x týdně od 11.července) a Cagliari (2x týdně od 13.července), od začátku září plánuje Volotea létat ze Sorenta též 2x týdně i do Katánie a Verony.

Samotné Salerno se 133 tisíci obyvateli ani blízké 26tisícové městečko Pontecagnano Faiano, by zřejmě samotné pravidelné linky letecké společnosti nepřilákalo. Navíc je Salerno jen 61 kilometrů a necelou hodinu jízdy od velkého letiště v Neapoli. Důvodem za rozlétání letiště zřejmě bude fakt, že Salerno je považováno za bránu do turisticky atraktivní lokality "pobřeží Amalfi", které je oblíbeným prázdninovým místem (nejen) italské smetánky, ale také jednou z nejdražších a nejkrásnějších letních prázdninových destinací v Evropě.


pohled na městečko Positano na pobřeží Amalfi, září 2006 (autor: Glen MacLarty, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-3.0)

Témata