Virgin Atlantic ukončí dálkovou linku do Hongkongu

10.10.2022 - EvropaBritská letecká společnost Virgin Atlantic Airways se rozhodla po téměř třiceti letech provozu zcela zrušit svou dálkovou linku z Londýna do Hongkongu. Lety byly pozastaveny již vloni v prosince kvůli cestovním restrikcím platným v Hongkongu, britská aerolinie však plánovala spojení obnovit v březnu příštího roku.

Boeing 787-9 společnosti Virgin Atlantic Airways přistává na mezinárodním letišti v Hongkongu (foto: Afpwong/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Podle agentury Bloomberg je důvodem nižší rentabilita linky než před vypuknutím pandemie Covid-19. K tomu přispěly vedle přetrvávajících cestovních omezení také další faktory.

Před ruskou invazí na Ukrajinu let Virgin Atlantic byl veden také ruským vzdušným prostorem. Nyní je vstup britských letadel kvůli recipročním sankcím zapovězen, což prodloužilo dobu letu z Londýna do Hongkongu o hodinu a 50 minut. To samozřejmě znamená zvýšené provozní náklady pro společnost.

Dalším důvodem byl výrazný pokles cestujících, kteří v Hongkongu přestupovali na návazné lety do Austrálie po zrušení linek Virgin Australia spojujících Hongkong se Sydney a Melbourne, ke kterému došlo v roce 2019.

Odchod Virgin Atlantic z Hongkongu definitivní. Agentura Bloomberg uvedla, že společnost zruší také své kanceláře v tomto městě a propustí 46 místních zaměstnanců.

Témata