Virgin Atlantic objednají pro nové linky letouny B787

26.04.2007 - EvropaNovým zákazníkem letounu Boeing 787 se tento týden staly Virgin Atlantic, které objednaly patnáct letadel Boeing 787-9 a současně si také zajistily osm opcí. Britské aerolinie také disponují kupními právy na dalších dvacet letadel tohoto typu ale nespecifikované verze. První letadla budou do flotily zařazena v roce 2011 a postupně nahradí letadla Airbus 340-300, kterých má společnost ve flotile celkem pět.

Letadla se objeví na mnoha linkách společnosti z londýnských letišť Gatwick a Heathrow. Ve své tiskové zprávě Virgin Atlantic uvádí, že letoun bude hrát klíčovou roli v otevření nových linek jmenovitě do Bangkoku, Melbourne, Rio de Janeira, Seattlu, Toronta nebo Vancouveru. Virgin Atlantic také zvažují otevření přímých linek z Londýna do australského Perthu a Honolulu na Havajských ostrovech.

Virgin Atlantic - Boeing 787
Boeing 787 v barvách Virgin Atlantic (foto: Boeing Co.)

Společnost vystihuje především šetrnost tohoto letadla k životnímu prostředí. Oproti typu, který má nahradit, spotřebuje o 27 procent méně paliva a je také mnohem méně hlučné. Přitom právě emise jsou v Anglii v poslední době velmi diskutovaným dopadem letecké dopravy na životní prostředí a na aerolinie je v tomto ohledu vyvíjen stále větší tlak. Snížení hlučnosti uvítají především obyvatele části Londýna, které přiléhají k rušným letištím Gatwick a Heathrow.

Štítky