Virgin Atlantic nově v Austrálii

09.12.2004 - Evropa7. prosince poprvé přistál na letišti Sydney letoun společnosti Virgin Atlantic Airways, kterým se stal Airbus 340-600 registrace G-VOGE. Společnost se tak stala nejnovějším přírůstkem rodiny aerolinií provozující přímé lety mezi Evropou a Austrálií. Virgin Atlantic využívají na letech z Londýna pro mezipřistání Hongkong, který je tak nalétáván již dvakrát denně. Lety na trase Sydney – Hongkong - Londýn zahájily také Qantas Airways. Vedle Singapuru, Bangkoku, Kuala Lumpuru a Dubaje se tak Hongkong stal jedním z nejfrekventovanějších bodů na tzv. klokaní stezce.

V budoucnu plánují Virgin Atlantic na svou první linku do Austrálie, která by měla být zisková po třech až čtyřech letech, nasadit megaliner Airbus 380-800. V dubnu příštího roku vejde v platnost vzájemný code-sharing se sesterskou aerolinií Virgin Blue. Její kód se objeví na lince do Londýna, zatímco kód Virgin Atlantic se objeví na linkách ze Sydney do měst Melbourne, Brisbane a Coollangatta. Výhledově mají ale Virgin Atlantic nalétávat i více měst – jmenovitě Melbourne a Brisbane.

Ročně by na trase Londýn – Hongkong – Sydney měla společnost přepravit 300 000 pasažérů. Richard Branson se nechal slyšet, že očekává tvrdý boj o cestující. Ten již svým způsobem začal, neboť Virgin Atlantic napadly u australských orgánů alianci mezi Qantas Airways a British Airways, která podle nich výrazně omezuje konkurenci. Jestli byly aerolinie se svou stížností úspěšné, by mělo být jasné již tento týden.

V budoucnu by chtěly Virgin Atlantic přistávat ve městech Melbourne, Bangkok, Dubaj, Chicago, Toronto, Nairobi, Rio de Janeiro ale také na karibském ostrově Jamajka.

Štítky