Virgin Atlantic budou létat do Jižní Ameriky

25.03.2019 - Evropa



Letecká společnost Virgin Atlantic oznámila minulý týden svou první linku do Jižní Ameriky. Britská aerolinie v příštím roce zahájí lety z londýnského letiště Heathrow do São Paulo-Guarulhos. Nová linka bude provozována denně letounem Boeing 787-9 pro 264 cestujících ve třech třídách. Letový řád a další podrobnosti o novém spojení do Brazílie zveřejní společnost později. Mezi Londýnem a São Paulem v současnosti létají British Airways a LATAM Brasil. Obě aerolinie provozují své linky denně letounem Boeing 777.

Virgin Atlantic - Boeing 787-9 (foto: Tomás Del Coro/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

São Paulo je se svými 14,2 miliony obyvatel (s aglomerací až 21,5 milionů) nejen nejlidnatějším městem Brazílie, ale také celého amerického kontinentu. Město je důležitým finančním a ekonomickým centrem země, sídlí zde řada nadnárodních firem, bank, burza cenných papírů a další finanční instituce. Vedle obchodních cestujících chtějí Virgin Atlantic nabídnout novou linku také turistům, a to prostřednictvím cestovní kanceláře Virgin Holidays.

Pohled na centrum São Paula se čtvrtí Bela Vista (foto: Júlio Boaro/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Otevření nové linky do São Paula je podle Juha Jarvinena, viceprezidenta Virgin Atlantic, začátkem nového růstu společnosti. Připomeňme, že v letošním roce tento britský dopravce zařadí do své flotily první čtyři ze dvanácti objednaných letadel Airbus A350-1000.

Štítky