Turecké Pegasus Airlines rozšiřují síť o další destinace

11.05.2019 - EvropaNízkonákladová společnost Pegasus Airlines začne v průběhu příštích měsíců létat do několika nových destinací. První novinkou je saúdskoarabské hlavní město Rijád, kam začne aerolinie létat od 28. května denně z Istanbulu. Rijád bude po Džiddě a Dammánu v pořadí třetí destinací v Saúdské Arábii.

Další novou destinací tureckého dopravce bude Eindhoven, kam bude létat z Istanbulu od 29. června třikrát týdně. Toto město bude již třetí destinací Pegasus Airlines v Nizozemsku.

Pegasus Airlines - Boeing 737-800 (foto: Julian Herzog/Wikimedia Commons - CC BY 4.0)

Společnost rovněž oznámila otevření linky z Istanbulu do Manchesteru. Nové spojení bude provozováno od 1. července pětkrát týdně. Ve Velké Británii dosud Pegasus Airlines létaly jen na londýnské letiště Stansted.

Následně 8. července turecká společnost zahájí lety do Casablanky, své první destinace v Maroku. Ze severní Afriky létají Pegasus Airlines aktuálně jen do egyptských letovisek Hurghada a Šarm aš-Šajch.

Všechny nové destinace budou operovány z istanbulského letiště Sabiha Gökçen zpravidla letouny Boeing 737-800.

Síť mezinárodních linek Pegasus Airlines (zdroj: Pegasus Airlines)

Vedle nových destinací aerolinie přidává několik nových spojení do stávajících cílů. Nově tak bude sezónně létat z Trabzonu na severovýchodě Turecka do Ammánu v Jordánsku a Džiddy v Saúdské Arábii. Dále společnost začátkem července přidá linku z Bodrumu na kyjevské letiště Žuljany.

S novými linkami budou Pegasus Airlines létat do celkem 110 destinací ve 42 zemích. V současnosti společnost provozuje přes 80 letadel. Páteří flotily je 45 Boeingů 737-800, které doplňuje 12 Airbusů A320 a 24 A320neo. V loňském roce společnost přepravila přes 30 milionů cestujících, z toho 17,7 milionů na vnitrostátních linkách.

Pegasus Airlines - Airbus A320neo (foto: Raimond Spekking/Wikimedia Commons - CC BY 4.0)

Témata