Pegasus Airlines bude létat také mezi Prahou a Antalyí

20.10.2023 14:33 - Česká republikaV rezervačním systému turecké nízkonákladové společnosti Pegasus Airlines se včera objevila nová linka do Prahy. Od 19. května 2023 nabídne tato aerolinie pravidelné lety mezi Prahou a Antalyí. Linka bude provozována dvakrát týdně.

Podle zveřejněného letového řádu budou odlety z Prahy vždy ve čtvrtek a v neděli 7:30 s příletem do Antalye v 11:30. V opačném směru jsou odlety z Antalye nad ránem, ve 4:35. V Praze pak letadlo tureckého dopravce bude dosedat již v 6:45. Ve dnech, kdy nejsou přímé lety k dispozici nabízí Pegasus Airlines lety s přestupem na istanbulském letišti Sabiha Gökçen. Částo jsou tyto lety s přestupem levnější než přímý let.

Letenky jsou od dnešního rána v prodeji na webu Pegasus Airlines. Ceny jednosměrných letenek z Prahy začínají na 84 britských librách (2370 korun). Jedná se o cenu při cestě pouze s příručním zavazadlem. Se zapsaným zavazadlem do 20 kilogramu začínají letenky na 100 librách (2830 korun). Za příplatek 10 liber (280 korun) si může cestující vybrat místo v letadle a dostane také malé občerstvení.

Pegasus Airlines - Airbus A320neo (foto: Raimond Spekking/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Pegasus Airlines bude v pořadí třetí leteckou společností, která bude létat mezi Prahou a tureckou Antalyí. Dalšími aeroliniemi létajícími pravidelně na této trase jsou Smartwings a SunExpress. Společnost Smartwings létala do Antalye v letošní letní sezóně až několikrát denně. Její lety budou poprvé pokračovat i v nadcházejícími zimním období, kdy bude létat dvakrát týdně. SunExpress podle svého letového řádu plánuje příští rok létat ve vrcholu letní sezóny každý den.

Podle statistiky Letiště Praha byla Antalya letních měsících na špičce žebříčku top destinací, do kterých letělo nejvíce cestujících. V červenci letělo do Antalye 89 729 cestujících a toto město na jihu Turecka se umístilo dokonce na prvním místě. V srpnu to pak bylo až 91 335 cestujících, což však stačilo na druhé místo. Tato statistika zachycuje nejenom cestující pravidelných spojů, ale také charterových letů.

Témata