Tragická havárie Embraeru EMB-110 ve vnitrozemí Brazílie

18.09.2023 11:09 - Latinská AmerikaCelkem čtrnáct lidských životů si vyžádala sobotní havárie Embraeru EMB-110P1 Bandeirante ve vnitrozemí brazilského státu Amazonas. Letadlo s imatrikulací PT-SOG provozované společností Manaus Aerotaxi letělo na charterovém letu.

Letadlo odstartovalo z Manausu k letu do odlehlého města Barcelos v amazonském pralese. Na palubě byla dvoučlenná posádka a dvanáct cestujících, kteří směřovali na výlet za rekreačním rybolovem. Letadlo v Barcelosu nezvládlo přistání, sjelo z dráhy a narazilo do husté vegetace.

Podle informací místních médií byl v místě přistání silný déšť a nízká viditelnost. Dva jiné lety, které odstartovaly dříve, se z tohoto důvodu rozhodly vrátit do Manausu. Na místo havárie se dostavili vyšetřovatelé z brazilského úřadu vyšetřování leteckých nehod CENIPA.

Nejedná se o první tragickou nehodu malé společnosti Manaus Aerotaxi. V roce 2009 při nouzovém přistání u města Manacapura havaroval jiný Embraeru EMB-110 a zahynulo všech 26 lidí na palubě letadla.

Témata