Při havárii vrtulníku na Aljašce zahynulo pět osob, mezi nimi i miliardář Petr Kellner

29.03.2021 - USA & KanadaPět lidí zahynulo a jedna osoba byla těžce zraněná při sobotní havárii vrtulníku na ledovci Knik, který leží zhruba 80 kilometrů severovýchodně od města Anchorage. Mezi obětmi je český podnikatel Petr Kellner, který byl majoritním vlastníkem holdingu PPF Group.

K tragické nehodě došlo v sobotu 27. března v 18:35. Vrtulník Airbus AS350B3e registrace N351SH společnosti Soloy Helicopters přepravoval hosty horského resortu Tordillo Mountain Lodge k heliskiingu. Poté, co se vrtulník nevrátil zpět a svědci viděli trosky v oblasti ledovce byla spuštěna záchranná operace. Záchranáři pozdě večer nalezli na místě havárie pět obětí a jednoho přeživšího, který byl letecky přepraven do nemocnice.

Úmrtí Petra Kellnera potvrdila dnes ráno skupina PPF. „Zatímco jeho pracovní život byl plně ve znamení neuvěřitelné pracovitosti a kreativnosti, jeho soukromý život patřil jeho rodině a dětem. Pohřeb proto proběhne v úzkém rodinném kruhu,” uvedla Tkadlecová.

Společnost Soloy Helicopters sídlící ve Wasilla severně od Anchorage byla založena v roce 1979. V současnosti firma provozuje celkem 19 vrtulníků typů MD500D, Airbus AS350B2, AS350B3 a MBB/Kawasaki BK 117. Své služby firmám zabývajícími se průzkumem ropných vrtů, pro geofyzikální výzkum i pro heliskiing. Služby Soloy Helicopters si pronajímal i Tordillo Mountain Lodge pro své klienty. Podle dostupných informací je sobotní havárie první tragickou nehodou v historii firmy.

Témata