Na letišti v Houstonu havaroval MD-87

19.10.2021 - USA & KanadaLetoun McDonnell Douglas MD-87 registrace N987AK dnes havaroval na letišti Houston Executive. Letoun patřil americké soukromé společnosti 987 Investments LLC. Na palubě letadla bylo 18 cestujících a tři členové posádky. Všem se podařilo z letounu bezpečně evakuovat. Podle zpráv z místa nehody byly dvě osoby kvůli zraněním převezeni do nemocnice, jedná se však o lehčí zranění.

Letoun se pokoušel odstartovat z dráhy 36 k plánovanému letu do Bostonu. MD-87 však ranvej přejel, strhnul elektrické vedení a začal hořet. Letoun se zastavil zhruba 500 metrů za koncem dráhy.

Media přinesla záběry z místa neštěstí. Na nich je vidět zásah letištních hasičů u letounu, který zcela shořel. Z televizních záběrů je jasně vidět, že letoun přejel vzletovou dráhu. NTSB oznámila, že na místo nehody vysílá svůj vyšetřovací tým.

Havarovaný MD-87 byl vyroben v roce 1987 a dodán společnosti Finnair. Později létal také u společnosti Aeromexico. V roce 2015 letoun koupila společnost 987 Investments LLC.

Houston Executive Airport je letiště ležící 52 kilometrů západně od centra Houstonu. Letiště disponuje jednou dráhou dlouhou 2015 a je v současnosti využívané zejména soukromými lety.

Témata