Terminál 1 ve Frankfurtu bude rozšířen

06.03.2007 - EvropaProvozovatel mezinárodního letiště ve Frankfurtu oznámil, že rozšíří terminál jedna, který nyní exkluzivně využívá společnost Lufthansa společně se svými partnery ze Star Alliance a dalšími aeroliniemi, kterým zajišťuje pozemní handling. Rozšíření spočívá v prodloužení prstu A, který vede od terminálu západním směrem. Projekt byl vypracován a bude realizován nezávisle na probíhajících snahách letiště postavit zcela nový terminál na jižní straně letiště.

Téměř 800 metrů dlouhá přístavba bude vyžadovat demolici určitých objektů. Stavba by měla začít ve třetím čtvrtletí příštího roku a dokončena má být v roce 2011. Nové prostory budou zaujímat plochu o velikosti 160 000 metrů čtverečních. Přiléhat k nim bude sedm nových nástupních mostů, Ty budou schopné pojmout nově objednaná letadla Boeing 747-8 Intercontinental. Čtyři z nich pak budou moci být využívány i letadly Airbus 380.

Zajímavostí je, že zde bude umístěno šest salónků pro držitele příslušných Miles&More karet. To znamená téměř jeden salónek pro jeden nástupní most. Projekt byl již od začátku konzultován se svým uživatelem. Náklady na stavbu se vyšplhají až na půl miliardy euro.

Štítky