Terminál 3 ve Frankfurtu bude připojen na vysokorychlostní železnici

10.01.2020 - EvropaV úterý byla podepsána smlouva mezi spolkovou zemí Hesensko a firmou Deutsche Bahn Netz o připojení Terminálu 3 letiště Frankfurt nad Mohanem na německou železniční síť. Samotné letiště má již nyní dvě nádraží, regionální kam směřují místní S-Bahny ve směru na Frankfurt a Wiesbaden a nádraží pro dálkové vlaky, kde zastavují rychlovlaky ve směru na Frankfurt, Dortmund, Stuttgart a dalších měst.

Výstavba nového Terminálu 3 na mezinárodním letišti ve Frankfurtu nad Mohanem (foto: Fraport)

Od loňského roku je na frankfurtském letišti ve výstavbě Terminál 3, který by měl po dokončení v roce 2023 zajistit zvýšení kapacity letiště až o dalších 25 miliónů pasažérů. Terminál 3 však leží na druhé straně letiště než Terminály 1 a 2 a má být spojen se stávajícími terminály systémem kolejové dopravy "People Mover". Jízdní doba mezi Terminálem 1 a 3 má být okolo 8 minut.

Celkový pohled na staveniště Terminálu 3 (foto: Fraport)

Vzhledem k tomu, že zejména kapacita regionálního nádraží je již nyní vyčerpána, vítá management letiště projekt nového železničního nádraží přímo u Terminálu 3. Toto nádraží by mělo vzniknout v rámci výstavby přímější vysokorychlostní železniční tratě mezi Frankfurtem a Mannheimem plánované pro rychlosti do 300km/h. Plánovaný termín zprovoznění tratě připadá na rok 2028.

Štítky