Frankfurt překonal hranici 70 milionů cestujících

28.12.2019 - EvropaČtyři dny před koncem letošního roku překonalo mezinárodní letiště ve Frankfurtu nad Mohanem hranici 70 milionů cestujících během jediného roku. V pořadí 70ti miliontou cestující se stala Marleen Sossnowski z Kelkheimu, která se svou rodinou letěla se společností Lufthansa do Mexico City. Na letišti na ní čekalo překvapení v podobě cestovního poukazu v hodnotě 1000 eur, který jí předali zástupci společnosti Fraport. Přítomni byli i zástupci Lufthansa, kteří paní Sossnowski dali model letadla Lufthansy a celou rodinu pozvali do salónku společnosti.

Zástupci společnost Fraport předávají rodině paní Sossnowski poukaz v hodnotě 1000 eur (foto: Fraport)

Mezinárodní letiště ve Frankfurtu zaznamenává stále rychlejší růst odbavených cestujících v posledních letech. Dokládají to roky překonání posledních desetimilionových hranic - metu 50 miliónů cestujících překonalo letiště v roce 2004, 60 miliónovou pak v roce 2015. Frankfurtské letiště bylo podle počtu odbavených cestujícíchdo roku 2014 třetím největším evropským letištěm. Pak letiště kleslo na čtvrtou pozici, když jej v posledních letech předběhlo letiště v Amsterdamu.

Statistiky ACI Europe za letošní rok ukazují, že Frankfurt zrychlil svůj růst a začal Amsterdam dohánět a ve 3. čtvrtletí dokonce nizozemské letiště předehnal. Dá se očekávat, že solidní růst letiště v letošním roce zpomalí dvoudenní stávka palubního personálu Lufthansy, která se konala v listopadu.

Štítky