Tchajwanská China Airlines obnovila lety do Vídně

31.10.2022 - Asie & AustrálieDnes, 31.10.2022, přivítalo letiště ve Vídni opět letadlo společnosti China Airlines na obnovené pravidelné lince z Tchaj-peje (Taipeh). Linka byla několik let přerušená z důvodu pandemie koronaviru. Nyní bude tato dálková linka v provozu prozatím jen 3x týdně a to s odletem z Vídně v pondělí, úterý a soboty v 11:00. Délka letu je okolo 12 hodin. China Airlines bude spojení obsluhovat letadly Airbus A350. Od ledna plánuje společnost létat mezi oběma městy čtyřikrát týdně, s další rotací, která bude mít odlet z Vídně v pátek. S tím, že sobotní rotace bude přesunuta na neděli. Cena za jednosměrnou letenku začíná na 390 euro. Cestující mohou také letiště v Tchaj-peji využít k přestupu na návazný let, zejména do destinací obsluhovaných China Airways na Dálném východě a v Austrálii. China Airways je členem aliance Sky Team.

Zajímavostí je, že Vídeň tak získala obnovené spojení s tchajwanskou metropolí již díky dvěma leteckým společnostem. Již od 6.7.2022 se na trasu mezi Vídní a Tchaj-pejí vrátila i konkurenční společnost Eva Air, která od října zavedla ve vybrané dny i přímé lety bez dosavadního mezipřistání v Bangkoku a dále hodlá navyšovat četnost spojení mezi oběma městy až na jeden let denně.

Airbus A350-900 společnosti China Airlines na letišti v Tchaj-pej, říjen 2018 (autor: N509FZ, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Témata