China Airlines spojí Prahu přímou linkou s Tchaj-wanem

14.03.2023 - Česká republikaLetecká společnost China Airlines v úterý potvrdila zahájení pravidelných letů do Prahy. Provoz nové dálkové linky Tchaj-pej - Praha má být zahájen 18. července 2023. Tchajwanský dopravce počítá se dvěma rotacemi týdně. Lety mají být zajišťovány dálkovými Airbusy A350-900. Bude se jednat o historicky první pravidelnou linku mezi Českou republikou a Tchaj-wanem.

China Airlines - Airbus A350 (foto: N509FZ/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Podle zveřejněného letového řádu budou odlety linky CI067 z Prahy každou středu a v neděli v 11:05 s příletem do Tchaj-pej následující dne v 5:35. Délka přímého letu tak bude 12 hodin a 30 minut. Z hlavního města Tchaj-wanu jsou odlety linky CI068 plánovány vždy v úterý a v sobotu ve 23:20. Na pražském ruzyňském letišti má linka China Airlines přistávat následující den v 7:10. Ve směru do Prahy tak počítá dopravce s délkou letu 13 hodin a 50 minut. Bude se tak jednat o nejdelší linku létající do Prahy.

China Airlines na linku nasadí své Airbusy A350-900, které létají v konfiguraci pro 306 cestujících. Společnost má v současnosti k dispozici celkem čtrnáct letadel tohoto typu. Kabina pro cestující je rozdělená do tří tříd: 32 sedadel je v Premium Business, 31 sedadel v Premium Economy a 243 míst v ekonomické třídě.

Letenky na novou linku je možné rezervovat na webu China Airlines a u prodejců letenek. Zpáteční letenky z Prahy na Tchaj-wan jsou k dispozici od 18 700 korun, což je vzhledem k současným cenám letenek přijatelná nabídka. Cenově zajímavé jsou pak ceny zpátečních letenek z Prahy do Austrálie s přestupem na letišti v Tchaj-pej, které China Airlines nabízejí za ceny od 24 tisíc korun, což je zhruba o deset tisíc korun méně než u konkurenčních aerolinií.

Praha se stane šestou evropskou destinací China Airlines. V současnosti společnost do Evropy létá z Tchaj-peje do Amsterdamu, Frankfurtu, Londýna, Říma a Vídně.

Témata