China Airlines představily livery s Pokémony

30.07.2022 - EvropaJeden z Airbusů A321neo letecké společnosti China Airlines obdrží tematické livery s Pokémony. Tchajwanský dopravce tento týden oznámil, že se připojí k „Pokémon Air Adventures“. Jedná se o projekt firmy The Pokémon Company, v rámci něhož letecké společnosti provozují letadla s postavičkami Pokemonů.

China Airlines zatím představily vzhled svého „Pikachu Jet CI“, jak bude letadlo s Pokémony označováno. Livery, které bylo navrženo přímo společností The Pokémon Company, vévodí pastelové barvy oranžové, ružové a modré, jež ladí s barvami a logem aerolinie. Na nich bude umístěno jedenáct postaviček Pokémonů jako například Pikachu, Shaymin, Swablu, Togekiss a Munna.

Vzhled letounu Pikachu Jet CI, který bude provozovat China Airlines (foto: China Airlines)

Společnost očekává, že vzbudí zájem fanoušků Pokémonů, kteří se počítají v milionech. China Airlines předpokládají, že nové livery podpoří návrat cestujících do letadel. Airbus A321neo má být proto nasazován zejména na pravidelné linky do Japonska. Očekává se, že ale bude létat také do dalších cílů ve východní Asii. Kdy bude Pikachu Jet CI nasazen na linky s cestujícími nebylo zatím zveřejněno.

Postavičky Pokémonů se objevily poprvé na kapesních herních konzolích Game Boy, které koncem 80. let vyvinula japonská firma Nintendo. Vedle velmi úspěšných videoher pro různé platformy vznikl v Japonsku s Pokémony kreslený seriál s více než 20 sezónami. Tvůrci Pokémonů vytvořili franšízu, kdy firmy mohou komerčně využívat postavičky Pokémonů ve svých produktech. Odhaduje se, že Pokémoni jsou vůbec nejvýdělečnější multimediální franšízou na světě před Hello Kitty, myšákem Mickey, Medvídkem Pú a Star Wars.

Představení nového livery China Airlines připraveného ve spolupráci s The Pokémon Company (foto: China Airlines)

Témata