Saúdskoarabský low-cost flynas otevře linku do Albánie

23.04.2019 - Asie & AustrálieLetecká společnost flynas má zahájit lety na nové lince z Rijádu do Tirany. Vyplývá to z memoranda, které minulý týden podepsal albánský ministr pro infrastrukturu a energetiku Belinda Balluku s prezidentem flynas Banderem Almohannem. Plánované spojení má napomoci rozvoji cestovního ruchu mezi oběma zeměmi. Albánie zrušila během letní sezóny víza pro občany Saúdské Arábie, Bahrajnu a Ománu. Bližší podrobnosti ohledně chystaných letů zatím nebyly oznámeny.

Druhý Airbus A320neo nízkonákladové společnosti flynas (foto: flynas)

Společnost Flynas se v loňském roce vrátila na evropský kontinent, když otevřela sezónní linky do Athén a Vídně. Ještě předtím, v roce 2014, provozovala tato saúdskoarabská nízkonákladová aerolinie linky do Manchesteru a na londýnské letiště Gatwick. Lety byly operovány letouny Airbus A330 pronajatými formou ACMI od portugalské aerolinie Hi Fly. Koncept dálkových letů neměl úspěch a společnost linky po několika měsících zastavila.

Společnost flynas se zaměřuje hlavně na vnitrostátní linky po Saúdské Arábii, které doplňují mezinárodní spoje do dalších destinací na Blízkém východě. Aerolinie rovněž létá do Súdánu, Pákistánu, Indie, Gruzie a Ázerbájdžánu. Letos se má flynas opět vrátit začátkem června do Vídně a nově začít létat do Sarajeva. Flotila flynas se v současnosti skládá ze dvou Airbusů A319, třiceti A320 a dvou A320neo. Dalších 78 letadel A320neo má společnost objednáno, jejich dodávky mají probíhat do roku 2026.

Témata