Saúdskoarabský low-cost flynas zařadil do flotily Airbusy A330

26.12.2022 - Asie & AustrálieNízkonákladová aerolinie flynas ze Saúdské Arábie oznámila, že do své flotily zařadila dva Airbusy A330-300. Letouny si pronajala od leasingové společnosti Avolon. Oba stroje budou využívány pro tzv. hadždž lety, chartery pro muslimské poutníky mířícími do Mekky.

Jeden z pronajatých Airbusů A330-300 společnosti flynas (foto: flynas)

Oba Airbusy A330-300 (registrace HZ-NE22 a HZ-NE24) již přiletěly na mezinárodní letiště v Džiddě, kde má flynas jednu ze svých provozních základen. Společnost bude oba stroje využívat také na pravidelných linkách pro posílení svých kapacit. Očekává se, že letouny budou nasazeny do provozu od března příštího roku.

Rozšíření flotily a aktivit je součástí strategie, kterou schválilo představenstvo flynas v březnu letošního roku. V příštích letech se má flotila společnosti rozrůst o 250 letadel a má se stát největší nízkonákladovou aerolinií na Blízkém východě.

Společnost Flynas v minulosti již letouny Airbus A330 provozovala. V roce 2014 se pokusila prorazit s dálkovými low-cost lety, když létala z Džiddy do Casablanky, Kuala Lumpur, Londýna-Gatwicku a Manchesteru. Lety byly zajišťovány dvěma A330-300 pronajatými od portugalské aerolinie Hi Fly. Pokus to však byl neúspěšný a po několika měsících vedení flynas tento experiment ukončilo a společnost se na nějaký čas vrátila k provozování vnitrostátních a mezinárodních regionálních linek.

Témata