Do Salzburgu začne létat saúdskoarabský low-cost

26.02.2020 - EvropaLetiště v Salzburgu získá na jaře pravidelné letecké spojení se Saúdskou Arábií, Od 10. května 2020 bude do Mozartova města šestkrát týdně létat nízkonákladová aerolinie Flynas. Vždy v pondělí, ve středu a v pátek nabídne společnost přímé lety do Rijádu a v úterý, ve čtvrtek a v sobotu do Džiddy. Všechny lety budou zajišťovány letounem Airbus A320 pro 164 cestujících.

Flynas - Airbus A320 (foto: Anna Zvereva/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Flynas novými linkami sází zejména na arabské cestující. Salzburg a jeho okolí je totiž v posledních letech oblíbeným cílem turistů z arabských zemí. Ti oceňují vlhké mírné klima, dobré možnosti nákupů a lékařskou péči na vysoké úrovni. Arabští turisté jsou oblíbení i u místních hoteliérů a obchodníků díky svým vyšším výdajům na pobyt v porovnání s ostatními turisty.

Společnost doufá, že obě linky využijí i cestující z Rakouska a přilehlého Bavorska. Dosud byly k dispozici v Rakousku přímé lety do Saúdské Arábie jen z Vídně. Saúdskoarabské království vloni oznámilo ambiciózní program rozvoje cestovního ruchu, v jehož rámci se otevírá zahraničním turistům. Země spustila elektronická turistická víza pro většinu evropských zemí včetně Rakouska.

Témata