Saúdskoarabský Flynas otevře dvě linky do Salzburgu

25.02.2021 - Asie & AustrálieSaúdskoarabská nízkonákladová aerolinie Flynas v rámci své letní expanze oznámila zahájení pravidelných letů do rakouského Salzburgu. Do Mozartova města začne Flynas létat od 19. května, kdy otevře hned dvě přímé linky, a to z Džiddy a Rijádu. Obě linky budou provozovány třikrát týdně letouny Airbus A320 pro 164 cestujících.

Linka Rijád - Salzburg a zpět bude operována vždy v pondělí, ve středu a v pátek. Spojení z Džiddy do Salzburgu pak bude létáno vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Obě linky jsou v letovém řádu Flynas vedeny jako sezónní s tím, že společnost počítá s jejich provozem do začátku září.

Airbus A320 společnosti Flynas na letišti v Salzburgu (foto: Salzburger Flughafen)

Obě linky jsou určeny zejména pro saúdskoarabské turisty. Salzburg a jeho okolí jsou v posledních letech velmi populární jako turistický cíl v arabských zemích. Přispívá k tomu vlhké mírné klima, vysoká úroveň služeb, dobré možnosti nákupů i vysoká úroveň lékařské péče. Arabští turisté jsou díky svým útratám oblíbení u místních hoteliérů a obchodníků.

Na tento trend reagují i letecké společnosti. Vloni v prosinci oznámila zahájení pravidelných letů do Salzburgu nízkonákladová aerolinie Flydubai. Ta má své lety zahájit 13. května a bude je provozovat třikrát týdně letounem Boeing 737-800. Flynas oznámil zahájení letů do Salzburgu již vloni. Kvůli pandemii koronaviru však linky nakonec nebyly otevřeny.

Flynas vznikl v roce 2007 jako společnost Nas Air. Jednalo se o první nízkonákladovou aerolinii v Saúdské Arábii. V témže roce byl zahájen provoz se dvěma Airbusy A320, přičemž se společnost zprvu zaměřila na vnitrostátní linky. V roce 2013 došlo ke změně názvu aerolinie na Flynas. V současnosti má aerolinie ve své flotile 22 letadel Airbus A320 a 10 A320neo. Pro svou další expanzi má Flynas objednáno dalších 112 letadel Airbus A320 a rovněž 10 A321XLR.

Témata