Flydubai plánuje od května obsluhovat Salzburg

22.12.2020 - EvropaLetecká společnost flydubai oznámila rozšíření své sítě o novou destinaci - od 13. května 2021 začne obsluhovat přímým letem z Dubaje rakouský Salzburg. Odlety z Dubaje jsou plánovány v neděli, úterý a čtvrtek na 16:20 tamního času. Doba letu má být 6 hodin 15 minut. Zpět poletí letadlo ze Salzburgu v 21:50 a přiletí do Dubaje v brzkých ranních hodinách. Nová linka má být provozována celoročně třikrát týdně, v průběhu hlavní letní sezóny od června do konce září jsou plánovány čtyři lety týdně.

Boeing 737 MAX-8 společnosti FlyDubai, říjen 2018 (foto: Anna Zvereva, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Cena za jeden segment včetně 20 kg kufru a 7 kg příručního zavazadla začíná zhruba na 200 eurech. V Dubaji může cestující přestoupit na další spoje nejen společnosti flydubai, ale i společnosti Emirates.

Šéfka salzburského letiště Bettina Ganghofer uvedla začátkem roku 2019, že bude pracovat na tom, aby letiště získalo další linky s důležitými leteckými uzly, přičemž tehdy zmínila i Dubaj. „Plody naší společné snahy se společností flydubai budeme moci sklidit v roce 2021,“ řekla Ganghofer. „Nejen cestující ze Salzburgu uvítají tuto alternativu pro svůj let do světa, myslím, že především arabští hosté využijí tuto možnost přímo cestovat do naší země,“ dodala Ganghofer.

Sedadla business class společnosti flydubai (foto: flydubai)

Salzburg a jeho okolí je totiž v posledních letech oblíbeným cílem turistů z arabských zemí. Ti oceňují vlhké mírné klima, dobré možnosti nákupů a lékařskou péči na vysoké úrovni. Arabští turisté jsou oblíbení i u místních hoteliérů a obchodníků díky svým vyšším výdajům na pobyt v porovnání s ostatními turisty.

Připomeňme, že letos v únoru ohlásil jiný blízkovýchodní dopravce zahájení letů do tohoto rakouského města. Jednalo se saúdskoarabskou nízkonákladovou aerolinii Flynas, jež oznámila linku z Rijádu a Džiddy do Salzburgu. Kvůli pandemii koronaviru však spojení nebylo nakonec letos zahájeno.

Témata