Flynas končí s dálkovými lety

30.10.2014 - Asie & AustrálieSaúdskoarabská nízkonákladová aerolinie flynas oznámila ukončení programu dálkových linek a návrat k dřívějšímu zaměření na vnitrostátní a mezinárodní regionální linky. Společnost v prohlášení uvedla, že obsazenost letadel na dálkových linkách nenaplnila původní očekávání.

Ukončení programu dálkových linek tak přichází po necelém roce od jeho zahájení. V březnu letošního roku společnost oznámila otevření linek z Džiddy do Casablanky, Kuala Lumpur, Londýna-Gatwicku a Manchesteru. Pravidelné lety na těchto linkách byly zahájeny začátkem dubna. Zároveň flynas otevřel linky z Džiddy do Karáčí, Láhauru a Pešávaru. Lety byly operovány dvěma letouny Airbus A330-300 a jedním Airbus A330-200 pronajatými od portugalské aerolinie Hi Fly.

Airbus A330 v barvách saúdskoarabské flynas (foto: flynas)

Novými linkami se chtěl dopravce zaměřit na dopravu muslimů do Saúdské Arábie a také na přepravu cestujících z Evropy do Pákistánu a na Dálný Východ. Společnost rovněž chtěla diverzifikací letů posílit své postavení v regionu.

První omezení dálkových letů přišlo po třech měsících provozu, když začátkem srpna společnost flynas zastavila lety do Manchesteru a začátkem září do Kuala Lumpur. Nyní byly ukončeny lety z Džiddy a Rijádu do Londýna-Gatwick, linka do Casablanky rovněž není již v provozu. Zítra bude ukončena linka do Pešávaru, poslední lety do Karáčí a Láhauru jsou naplánovány na 7. listopadu 2014. Všichni cestující se zakoupenými letenkami budou přesměrovány na lety s jinými dopravci. Spolu se zastavením dálkových letů dojde koncem listopadu k ukončení pronájmu trojice A330 od Hi Fly.

Témata