Royal Air Maroc a El Al podepsaly memorandum o spolupráci

14.10.2021 - AfrikaMarocká letecká společnost Royal Air Maroc a izraelský dopravce El Al uzavřely memorandum o spolupráci. Dokument podepsali ředitelé obou leteckých společností minulý týden na výročním shromáždění IATA v Bostonu. Po podpisu memoranda chtějí zástupci obou aerolinií projednat možnost uzavření dohody o code-sharingu.

Podpis memoranda v Bostonu, vlevo Abdelhamid Addou, generální ředitel Royal Air Maroc, vpravo Avigal Soreq, výkonný ředitel El Al Israel Airlines (foto: El Al Israel Airlines)

El Al již zahájil pravidelné lety do Maroka koncem července. Společnost otevřela hned dvě linky, a to z Tel Avivu do Casablanky (nyní 4x týdně) a Marrákeše (5x týdně). Na oba spoje nasazuje Boeingy 737-900ER. Royal Air Maroc uvedly, že se připravují na brzké zahájení letů do Tel Avivu.

Maroko a Izrael plně normalizovaly diplomatické vztahy vloni v prosinci za zprostředkování Spojených států, které uznaly marockou svrchovanost nad Západní Saharou. Letos v lednu obě země podepsaly leteckou dohodu, jež umožnila zavedení přímých letů.

Témata