El Al zahájí pravidelné lety do Maroka. Bude létat do Marrákeše i Casablanky.

01.07.2021 - Asie & AustrálieIzraelské aerolinie El Al plánují již tento měsíc zahájení pravidelných letů do Maroka. Od 25. července má společnost létat z Tel Avivu do Marrákeše. Linka bude zprvu provozována 3x týdně letounem Boeing 737-900ER, od 9. srpna pak 2x týdně.

Od 10. srpna má El Al létat také do největšího marockého města Casablanky. Linka Tel Aviv - Casablanca bude provozována rovněž 3x týdně B737-900ER. Od 19. září dojde ke snížení frekvence na dva lety týdně.

El Al Israel Airlines - Boeing 737-900ER (foto: Nicky Boogaard/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Ceny zpátečních letenek z Izraele do Maroka začínají na 498 dolarech v tarifu Economy Lite při cestě s příručním zavazadlem a 1098 dolarech v business class.

Zahájení pravidelných let mezi Izraelem a Marokem umožnila normalizace vztahů mezi oběma zeměmi. Vloni v prosinci se oba státy dohodly na navázání diplomatických styků a rovněž uzavřely dohodu, která umožňuje otevření přímých letů.

Do Marrákeše plánuje létat z Tel Avivu také konkurenční izraelská společnost Israir, která počítá s pěti rotacemi týdně. Lety jsou určeny zejména pro izraelské turisty, jež si koupí dovolenkový balíček zahrnující také ubytování. Od 3. srpna budou létat do Marrákeše také Arkia Israeli Airlines, které plánují zatím provozovat jednu rotaci týdně.

Marocká vláda očekává, že ročně přijede do země až 200 tisíc izraelských turistů. Maroko bylo v minulosti domovem jedné z největších židovských komunit v arabských zemích. V letech 1948-64 odešlo z Maroka zhruba 250 tisíc Židů, kteří emigrovali do Izraele.

Témata