Royal Air Maroc otevřou pravidelnou linku do Izraele

10.11.2021 - AfrikaNárodní marocké aerolinie Royal Air Maroc plánují 12. prosince zahájit pravidelné lety z Casablanky do Tel Avivu. Nová linka bude provozována zprvu třikrát týdně, v krátké době by mělo dojít k navýšení frekvence na pět letů týdně. Podle rezervačního systému bude marocký dopravce na linku nasazovat letouny Boeing 737-800 a Boeing 787-9.

Boeing 787-9 Dreamliner společnosti Royal Air Maroc (foto: N509FZ/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Zahájení přímých letů mezi Marokem a Izraelem umožnila normalizace diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi, ke které došlo vloni v prosinci za zprostředkování Spojených států. Izrael a USA v rámci dohody uznaly také svrchovanost Maroka nad územím Západní Sahary.

Oznámení o zahájení letů Royal Air Maroc do Izraele navazuje na říjnový podpis memoranda mezi marockým dopravcem a izraelskou leteckou společností El Al.

Royal Air Maroc uvedly, že nová linka podpoří marockou komunitu v Izraeli, která udržuje silné vazby na svou zemi. Nabídka přímých letů bude zajímavá i pro obchodníky a turisty.

Izraelské letecké společnosti zahájily lety do Maroka během letošního léta. Jako první začaly létat Israir Airlines, které otevřely v červenci linku do Marrákeše. V současnosti létá do marocké Casablanky a Marrákeše také společnost El Al.

Témata