Royal Air Maroc zahájí pravidelné lety do Izraele

04.01.2021 - AfrikaMarocká národní letecká společnost Royal Air Maroc zahájí začátkem příštího měsíce pravidelné lety z Casablancy do Tel Avivu. Nová linka je jedním z prvních výsledků navázání diplomatických vztahů mezi Marokem a Izraelem, na kterém se obě země dohodly začátkem prosince. Maroko tak normalizací vztahů s Izraelem následovalo Spojené arabské emiráty a Bahrajn.

Boeing 787-8 Dreamliner společnosti Royal Air Maroc (foto: Venkat Mangudi/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Royal Air Maroc nezveřejnily k letům do Tel Avivu žádné oznámení, nicméně izraelské město se objevilo v nabídce destinací. Online letový řád Royal Air Maroc uvádí, že od 1. února 2020 jsou plánovány tři rotace týdně z Casablancy do Tel Avivu. Linka má být provozována letounem Boeing 787-8 Dreamliner pro 274 cestujících. Od konce března, kdy začíná platit letní letový řád, má dojít k navýšení na pět rotací týdně.

Izraelská letecká společnost El Al plánuje zahájení pravidelných letů do marocké Casablancy. Izraelský dopravce zatím nezveřejnil termín zahájení letů, jen uvedl, že linka bude otevřena během 1. čtvrtletí letošního roku. El Al a Royal Air Maroc chtějí na letech mezi Casablancou a Tel Avivem vzájemně spolupracovat formou code-sharingu.

O lety do Maroka se zajímají také izraelské letecké společnosti Arkia Airlines a Israir Airlines. Obě společnosti vyjádřily připravenost zahájit lety, jakmile bude podepsána letecká dohoda mezi oběma státy.

Témata